Wróć

O planetę nie rzuca się kośćmi

Trend na ekologiczny styl kupowania rozkręcił się na dobre. Z półek i reklam wołają do nas hasła reklamujące dany produkt jako pozbawiony niekorzystnego wpływu na środowisko. Niestety, jak to z trendami bywa, wiele firm wykorzystuje troskę społeczeństwa o planetę do celów reklamowych, nie podpierając przekazu faktycznym dbaniem o środowisko. Tymczasem obecnie tworzenie ekologicznych produktów nie powinno być tylko trendem – bo pozostaje naszym najważniejszym obowiązkiem.

O planetę nie rzuca się kośćmi

Na co dzień wciąż jeszcze możemy łatwo zapomnieć o kryzysie klimatycznym, ale on trwa i z roku na rok coraz lepiej rozumiemy, że gra toczy się o najwyższą stawkę – przetrwanie ziemi, żeby mogła być domem dla kolejnych pokoleń. I na szczęście coraz więcej staramy się robić dla dobra środowiska, także podejmując decyzje zakupowe. Kupujemy mniej, mądrzej, stawiając na trwałe produkty z ekologicznych surowców. Zwracamy przy tym uwagę na odpowiednie certyfikaty i mamy swoje zaufane marki.

I dobrze, bo codziennie trafiamy na chwyty marketingowe i puste deklaracje producentów (przykładem może być moda na biodegradowalność, podczas gdy najbardziej ekologiczne są materiały kompostowalne). Na szczęście istnieją marki, które problem ekologii biorą całkiem serio. Warto nauczyć się odróżniać takie marki, opierające swoje strategie ekologiczne na najnowszych badaniach naukowych i podchodząc do problemu maksymalnie merytorycznie.

W końcu odpowiedzialność za wpływ produktu na środowisko nie zaczyna się na sklepowej półce i nie kończy się w momencie nabycia tego produktu przez konsumenta. Produkując gry w technologii Ecofriendly Game dobrze o tym wiemy!

Gry Ecofriendly powstają w zielonej fabryce, która została wzniesiona w sposób zrównoważony i korzysta z innowacyjnych proekologicznych rozwiązań. Podobnie surowce, z których korzystamy produkując gry, pochodzą tylko z zaufanych, certyfikowanych źródeł. Pamiętamy także, że chociaż używamy najtrwalszych materiałów i zachęcamy do minimalizmu w nabywaniu, to i tak kiedyś każda planszówka i talia kart trafi do kosza. Tutaj nie kończy się nasza odpowiedzialność, ponieważ gry zrobione są z takich komponentów, które mogą zostać poddane recyklingowi lub procesowi kompostowania. Bo jedyne odpowiedzialne wyjście to zamknięcie obiegu!