Grajmy czysto – bez grama plastiku

Grajmy czysto – bez grama plastiku

Historia tworzyw sztucznych jest wyjątkowo ponura: zanim ludzkość zdążyła się zorientować, jakie będą konsekwencje początkowego zachwytu nad nimi, planeta już została przepełniona plastikowymi odpadami, których czas rozkładu liczy się przecież w tysiącach lat.

Mówimy temu stanowcze „dość!”. Seria Ecofriendly Game to gry, w których nie ma ani krztyny plastiku.

Odpowiedzialna rozrywka

Odpowiedzialna rozrywka

Chwila relaksu nad planszówką to przerwa od codziennych obowiązków i trosk. Ale nie musi to oznaczać przerwy w odpowiedzialności za dobro planety. Bo prawdziwie dobroczynny odpoczynek to taki, który nie odbywa się niczyim kosztem, także kosztem środowiska. Taki relaks zapewniają gry Ecofriendly.

Seria Ecofriendly to odpowiedź na coraz szerszą wśród społeczeństw świadomość sytuacji ekologicznej.

O planetę nie rzuca się kośćmi

O planetę nie rzuca się kośćmi

Trend na ekologiczny styl kupowania rozkręcił się na dobre. Z półek i reklam wołają do nas hasła reklamujące dany produkt jako pozbawiony niekorzystnego wpływu na środowisko. Niestety, jak to z trendami bywa, wiele firm wykorzystuje troskę społeczeństwa o planetę do celów reklamowych, nie podpierając przekazu faktycznym dbaniem o środowisko.

Tymczasem obecnie tworzenie ekologicznych produktów nie powinno być tylko trendem – bo pozostaje naszym najważniejszym obowiązkiem.