Wróć

Grajmy czysto – bez grama plastiku

Historia tworzyw sztucznych jest wyjątkowo ponura: zanim ludzkość zdążyła się zorientować, jakie będą konsekwencje początkowego zachwytu nad nimi, planeta już została przepełniona plastikowymi odpadami, których czas rozkładu liczy się przecież w tysiącach lat.
Mówimy temu stanowcze „dość!”. Seria Ecofriendly Game to gry, w których nie ma ani krztyny plastiku.

Grajmy czysto – bez grama plastiku

Chociaż na co dzień przeważnie nie widzimy unoszących się na powierzchniach oceanów ogromnych hałd odpadów, problem wraca do nas, choćby pod postacią mikroplastiku, który zjadamy razem z rybami czy owocami morza. Rozumienie, że planeta pozostaje zamkniętym obiegiem, z którego nic nie znika, jest na szczęście coraz powszechniejsze. Coraz więcej mówi się o szkodliwości plastiku także dla zdrowia ludzi, nie tylko środowiska, które poniosło już przecież wystarczająco duże straty. Szkodliwe substancje, jak BPA, przenikają do naszych organizmów, zaburzając ich równowagę.

Argumenty przeciwko użyciu tworzyw plastikowych można mnożyć, ale czasem wystarczy zobaczyć zdjęcie rajskiej plaży zasypanej tonami plastikowych śmieci lub film pokazujący morskie ssaki zaplątane w jednorazowe torby, żeby uzmysłowić sobie skalę problemu.

I chociaż wciąż jesteśmy bezradni wobec plastikowych odpadów, które już powstały (choć naukowcy wytrwale szukają rozwiązań tego problemu, badając m.in. występujące w morzach bakterie), możemy zrobić wszystko, aby nie generować kolejnych ton plastiku. Planecie doprawdy wystarczy ten już wyprodukowany. I tutaj do gry wkraczają… ekologiczne gry!

Gry Ecofriendly to zero plastiku. W tej kwestii nie idziemy na kompromisy. Udało nam się znaleźć alternatywne rozwiązania, dzięki którym możemy zachować najwyższą funkcjonalność i estetykę naszych gier bez szkodzenia planecie. Podczas gdy konkurencyjne firmy wciąż proponują plastikowe pionki, kostki, znaczniki, my stosujemy naturalne surowce, takie jak papier, karton lub drewno. Foliowe woreczki na drobne elementy zastąpiliśmy bawełnianymi lub papierowymi. A najbardziej dumni jesteśmy z naszego transparentnego kompostowalnego materiału, który służy jako owijka na karty i pudełka z grami.

W przeciwieństwie do plastikowych odpadów, które zalegałyby na ziemi tysiące lat (lub aż do czasu, gdy naukowcy znajdą właściwe rozwiązania), odpady, które powstają, kiedy ekogra kończy swoją misję, są kompostowalne lub poddawalne recyklingowi. To znaczy, że w krótkim czasie przy odrobinie szczęścia zamienią się w nawóz lub powstaną z nich inne przydatne przedmioty. Można grać odpowiedzialnie? Można!

Pozwólmy zatem wytchnąć planecie od plastiku, wybierając gry oznaczone symbolem „Ecofriendly Game”!