Sadzimy drzewa

Świadomi, że im więcej drzew, tym lepiej dla nas i dla planety, zdecydowaliśmy się zrekompensować produkcję gier opatrzonych logotypem Ecofriendly Game i dołączyliśmy do cyklicznej akcji nasadzeń. W kolejnych latach zamierzamy kontynuować tą inicjatywę.

Powołaliśmy Zespół ds. Ekologii i Ochrony Środowiska

Firma, aby działać, zużywa prąd, wodę, produkuje śmieci. Mamy świadomość, że nasza codzienna praca może szkodzić środowisku dlatego podejmujemy inicjatywy mające na celu ograniczenie szkodliwości wynikającej z bieżącej pracy firmy. Powołaliśmy Zespół ds. Ekologii i Ochrony środowiska, który aktywnie szkoli i edukuje naszych pracowników, a także przygotowuje szereg akcji wspierających planetę.

Sprzątamy szlaki

U podstaw zarządzania leżą wartości, bez których nie wyobrażamy sobie naszej firmy. Dobre relacje pracownicze, balans między pracą a życiem, ekologiczna misja, a także inspirowanie innych do działań na rzecz środowiska. Cyklicznie organizujemy plenerowe wycieczki dla pracowników, ponieważ niezwykle cenimy sobie zacieśnianie i budowanie dobrych relacji, a także ekologiczne i świadome zwiedzanie przepięknych miejsc. Oprócz świetnej zabawy i integracji, sprzątamy szlaki – by uczynić je przyjaznymi dla kolejnych turystów. Chcemy też pokazać, że nawet niewielkie czyny, jak podniesienie z ziemi papierka, robione zespołowo i wspólnie – mogą przynieść wspaniały efekt.

Zgniatamy butelki i puszki

Zwracamy bardzo dużą uwagę na kwestię segregacji śmieci. We wszystkich kuchniach w firmie zamontowaliśmy zgniatarki do puszek i butelek, a kwotę ze sprzedaży tych surowców przekazujemy na cel charytatywny, który wspólnie wybieramy! Mamy również specjalne pojemniki, do których zbieramy plastikowe nakrętki oraz zużyte baterie.

Pozbywamy się plastiku

Skoro o butelkach mowa, musimy wspomnieć, że butelki firmowe mamy już tylko szklane! A do naszej dyspozycji są dystrybutory z wodą zimną, ciepłą lub gazowaną, których podłączenie poprzedziły oczywiście badania wody!

Szkolimy i edukujemy

Żeby wszystkie dobre nawyki weszły nam w krew – na ścianach wiszą wlepki przypominające nam o codziennych proekologicznych czynnościach. Podczas szkoleń, a także w specjalnym newsletterze ekologicznym (oczywiście w wersji elektronicznej!), przypominamy naszym pracownikom, że każdego dnia podejmujemy decyzje mające wpływ na środowisko. Dzięki świadomości ekologicznej wiemy, że każdy z nas jest motorem zmiany i że zaczynając od siebie i swojego otoczenia, możemy zrobić bardzo wiele dla środowiska.

Budujemy świadomość ekologiczną

Staramy się wytyczać drogę dla całej branży gier, podkreślając nasze uczciwe zaangażowanie w ochronę środowiska. Naszą strategię rozwoju opieramy na trzech filarach ESG: środowisko, ludzie i organizacja. Staramy się łączyć działania na rzecz środowiska z działaniami na rzecz pracowników. Organizujemy różnego rodzaju akcje ekologiczne, które niosą ze sobą walor edukacyjny, a także integracyjny, ponieważ gromadzą ludzi wokół wspólnych zainteresowań – np. akcja wymiany ubrań, czy też specjalny firmowy kącik do dzielenia się książkami. Pracownicy lubiący kreatywne spędzanie czasu mogą spotkać się na warsztatach ekologicznych m.in. z tworzenia lasu w słoiku lub herbaty świątecznej, gdzie przy okazji poznają zasady zero waste.

Stosujemy wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa

Ponieważ znamy się na grach, chcemy grać czysto, dlatego stosujemy wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa. Wdrożyliśmy system zarządzania ISO 9001:2015 oraz normę środowiskową ISO 14001. Corocznie przechodzimy audyty etyczne SMETA 4P. Nasze gry spełniają europejską normę bezpieczeństwa gier i zabawek EN-71. W grach z certyfikatem Ecofriendly Game elementy wykonane z plastiku zastąpiły surowce takie jak tkanina, drewno, karton, papier z certyfikatem FSC®, czy też transparentny kompostowalny materiał ze znakiem „100% COMPOSTABLE”.