Wróć

Odpowiedzialna rozrywka

Chwila relaksu nad planszówką to przerwa od codziennych obowiązków i trosk. Ale nie musi to oznaczać przerwy w odpowiedzialności za dobro planety. Bo prawdziwie dobroczynny odpoczynek to taki, który nie odbywa się niczyim kosztem, także kosztem środowiska. Taki relaks zapewniają gry Ecofriendly.

Odpowiedzialna rozrywka

Seria Ecofriendly to odpowiedź na coraz szerszą wśród społeczeństw świadomość sytuacji ekologicznej. Wpisuje się w ducha „less waste”, czyli ograniczania wpływu na środowisko. Takie ograniczanie, jak się okazuje, wcale nie musi oznaczać ograniczeń przy wyborze rozrywek i sposobu spędzania czasu z bliskimi. Stale poszerzana oferta gier ekologicznych pozwala wybrać ciekawą karciankę czy planszówkę, wybierając przy tym lepszą przyszłość dla planety.

Podczas gdy zwykłe gry składają się w dużej mierze z plastiku, gry Ecofriendly nie zawierają go ani odrobiny. Innowacyjne rozwiązania, jak transparentny kompostowalny materiał, idą tu w parze z tradycyjnymi materiałami, jak papier, karton czy tkanina bawełniana. Gry Ecofriendly to także świadomość odpowiedzialności w całym cyklu życia produktu – od wytworzenia go w nowoczesnej, niskoemisyjnej fabryce zbudowanej w systemie BREEAM, aż po utylizację, która zakłada recykling lub kompostowanie elementów gry i opakowań.

Gramy często z najmłodszymi, a dzieci pochylone nad kartami czy planszówką nie tylko miło spędzają czas z bliskimi, ale także uczą się wielu rzeczy, jak praca zespołowa czy zdrowa rywalizacja. Zwłaszcza w tym kontekście ważne jest sięganie po ekologiczne rozwiązania – to cenna lekcja odpowiedzialności za nasz wspólny dom, jakim jest planeta. Bo jej przyszłość to nie miejsce na kompromisy.

Pamiętajmy, że codzienne wybory mają wpływ na świat, w jakim żyjemy. My dbamy o to, żeby dawać branży gier możliwość dobrego, odpowiedzialnego wyboru.